Wydarzenia - gmina Wielopole Skrzyńskie

W dniu 30 lipca w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbył się Dzień Otwarty. Wszystkich przybyłych przywitała Pani Barbara Święch-Bober - kierownik Warsztatów. Spotkanie zostało ubogacone koncertem pt. "Gitara wczoraj i dziś" w wykonaniu Pana Jacka Albina Ostrowskiego. Po koncercie odbył się multimedialny pokaz działalności warsztatów, a dla wszystkich zainteresowanych była możliwość zwiedzania. Przy tej okazji warto przypomnieć czym są Warsztaty Terapii Zajęciowej. To placówka pobytu dziennego przeznaczona dla osób niepełnosprawnych, które ukończyły 18 rok życia, w stosunku, do których orzeczono niezdolność do pracy i zostały zakwalifikowane do rehabilitacji w formie terapii zajęciowej przez Powiatowy Zespół Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności w Ropczycach.

Wielopole znalazło swój sposób na szeroką promocję i dobrze temu służy osoba Tadeusza Kantora. A że urodził się w budynku starej plebani, to znalazły się środki by mogła ona przejść gruntowny remont (ponad 2 mln. zł) w wyniku którego została adaptowana do celów muzealnych. Parter budynku przeznaczony został na ekspozycję tematyczną "Życie i twórczość Tadeusza Kantora", natomiast na poddaszu znalazły się jeszcze dwie dodatkowe ekspozycje (ich koszt 900 tys.zł). Pierwsza przeznaczona jest na zbiory kościelne, natomiast druga ma charakter etnograficzny. Wszystkie ekspozycje w bardzo nowoczesnych formach. Ekspozycja "Życie i twórczość Tadeusza Kantora" bogata w formy multimedialne, które pozwalają zapoznać się z twórczością tego artysty.

26 kwietnia 2019 roku o godzinie 13:00 w Wielopolu Skrzyńskim nastąpi uroczyste otwarcie budynku "Kantorówki" Ośrodka Dokumentacji i Historii Regionu Muzeum Tadeusza Kantora.
W PROGRAMIE:
godz. 13:00
– Powitanie zaproszonych Gości (Kantorówka)
– Wystąpienie Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie oraz zaproszonych Gości
UROCZYSTE OTWARCIE „KANTORÓWKI" Ośrodka Dokumentacji i Historii Regionu - Muzeum Tadeusza Kantora
– Zwiedzanie „KANTORÓWKI”
godz. 14:30
Wykład dr hab. Klaudiusza Święcickiego pt. „Wielopole Tadeusza Kantora” (sala GOKiW)
– Finał konkursu na pamiątkę lokalną, związaną z życiem i twórczością T. M. Kantora,organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. T. M. Kantora w Wielopolu Skrzyńskim
Spektakl teatralny pt. „Pewnego razu… czyli opowieści przy herbatce” – Teatr Kantor Wymiany Myśli z Wielopola Skrzyńskiego, reżyseria Monika Adamiec.

Po raz kolejny Wielopole Skrzyńskie uczestniczy w konkursie pn. "Głosuj na Wielbłąda! I wygraj korony!", którego organizatorem jest Fundacja Orszaku Trzech Króli. W poprzednich edycjach konkursu dwa razy Wielopole zajęło II miejsce. Jeżeli tym razem udało by się uzyskać I miejsce to główną nagrodą jest wizyta wielbłąda podczas "Orszaku Trzech Króli", który już po raz czwarty - 6 stycznia 2019 roku przejdzie ulicami Wielopola Skrzyńskiego.
Tegoroczne głosowanie jest jednoetapowe i trwa od 12 listopada 2018 roku do 30 listopada 2018 roku do godziny 12:00.
W konkursie możemy wygrać następujące nagrody:
I miejsce – WIZYTA WIELBŁĄDA.
II miejsce – 3.000 czekoladek do rozdania podczas orszaku.
III miejsce – 2.000 czekoladek do rozdania podczas orszaku.
Wizytę wielbłąda podczas ulicznych jasełek wygra miejscowość, która uzyska najwięcej ważnie oddanych głosów.
Dodatkowo: Miejscowości, które uzyskają ponad 400 ważnych głosów, otrzymają 400 dodatkowych koron; miejscowości, które otrzymają ponad 800 ważnych głosów, otrzymają 800 dodatkowych koron; miejscowości, które otrzymają ponad 1200 ważnych głosów, otrzymają 1200 dodatkowych koron itd.

12 września odbyło się poświęcenie i otwarcie nowego budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim. Uroczystość rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą. Celebrze przewodniczył J.E. Ks. Bp Jan Wątroba - Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.Wraz z pasterzem diecezji Mszę sprawowali: Ks. dr Piotr Potyrała - Wicedyrektor Caritas, Ks. Józef Kłosowski - Dziekan Dekanatu Wielopole, Ks. Mariusz Siniak - Proboszcz parafii Wielopole.

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

16.09.2019 - 23.09.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Ropczyce:

ul. Piłsudskiego 26

tel. (17) 22-12-204

 

 

Pogoda