Wydarzenia - gmina Ropczyce

Już trzeci rok w dekanalnych różańcowych procesjach wędrujemy do poszczególnych parafii naszego dekanatu w trzecie soboty miesiąca - od maja do października. Majowa procesja wyruszyła 18 maja spod ropczyckiej Fary do parafii p.w. Św. Urszuli Ledóchowskiej na Granicach. Po dotarciu na miejsce została odprawiona koncelebrowana Msza Święta, której przewodniczył Ks. Dziekan Leopold Kordas w asyście Księży Proboszczów ropczyckich parafii. Kolejna dekanalna procesja odbędzie się 15 czerwca. Tym razem wyruszymy do parafii p.w. Św. Rodziny na Czekaju.

Autor: M.K.

W poniedziałek 13 maja przypadała 102 rocznica Pierwszego Objawienia Matki Bożej w Fatimie. W parafii Św. Barbary od początku jej istnienia, a w tym roku przypada 20 rocznica jej erygowania jest tradycja Nabożeństw Fatimskich połączonych z procesją różańcową ulicami osiedla. Nabożeństwa te odbywają się każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października. Przybywają na nie liczni wierni, nie tylko z parafii, ale z całego dekanatu. Majowemu nabożeństwu fatimskiemu przewodniczył Ks. dr Marek Story - Wicekanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Kolejne nabożeństwo odbędzie się w czwartek 13-go czerwca o godz. 19:00.

Autor: M.K.

Dziś - 13 maja 2019 roku przypada 102 rocznica Pierwszego Objawienia Matki Bożej w Fatimie. W parafii Św. Barbary odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową ulicami osiedla. Modlitwie będzie przewodniczył Ks. dr Marek Story - Wicekanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Autor: M.K.

1 maja 2019 roku w podziemiach Centrum Kultury w Ropczycach (w lokalu po dawnej "Cegiełce"), który jest obecnie siedzibą Ropczyckiego Klubu Seniora "Pogodni" odbył się Turniej Szachowy, którego organizatorem był Pan Jan Bobulski - pasjonat szachów, który od wielu lat organizuje takie turnieje szachowe na terenie Ropczyc. Ciekawe jest to, że udaje mu się zaprosić setki miłośników tej królewskiej gry często z odległych zakątków Polski. To piękna promocja nie tylko tej gry, ale także miasta i regionu.

Zagłosuj!

Pytamy: Jaka jest Wasza ocena zachowania się szkół w czasie strajku ZNP nauczycieli z terenu naszego powiatu? Szkoły średnie Ropczyc i Sędziszowa traktujemy łącznie (przypominamy - nie strajkowały). Gmina Ropczyce (dotyczy podstawówek i gimnazjów) - strajkowały. Gmina Sędziszów Młp.- (dotyczy podstawówek i gimnazjów) - praktycznie nie strajkowały. Gmina Iwierzyce - nie strajkowały. Gmina Ostrów - częściowo strajkowały. Gmina Wielopole Skrzyńskie - wszystkie strajkowały  

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

20.05.2019 - 27.05.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Sędziszów Małopolski:

ul. 3-go Maja 29

tel. (17) 22-16-272

 

 

Pogoda