Wydarzenia - powiat ropczycko-sędziszowski

W poniedziałek 20 maja miało miejsce uroczyste otwarcie kompleksu boisk sportowych wybudowanych przy Zespole Szkół im. Ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach. Przecięcia wstęgi dokonali: Krystyna Wróblewska - Poseł na Sejm RP; Kazimierz Moskal - Poseł na Sejm RP; Teresa Pamuła - Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego; dr Jacek Magdoń - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Marta Jakowska - Zastępca Dyrektora Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie; Witold Darłak - Starosta Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego; Bernadeta Frysztak - Wicestarosta oraz Józef Rojek - Przewodniczący Rady Powiatu.

Autor: M.K.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed wystąpieniem opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym do godz. 23:00 dnia 21.05.2019. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 30 mm do 50 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe burze z porywami wiatru do 60 km/h.

Informacja pozyskana ze strony www.spropczyce.pl

W sobotę 18 maja - w 99 rocznicę urodzin Karola Wojtyły miała miejsce uroczystość wprowadzenia relikwii Św. Jana Pawła II do parafii p.w. Niepokalanego Serca NMP w Zagorzycach Dolnych. Ceremonii przewodniczył J.E. Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki - metropolita lwowski, osobisty sekretarz Jana Pawła II. Po Mszy Świętej była możliwość ucałowania relikwii. Przed kościołem rozprowadzane były książki autorstwa Ks. Abpa Mokrzyckiego: "Sekretarz dwóch papieży"; "Najbardziej lubił wtorki"; "Miejsce dla każdego". Uroczystość wprowadzenia relikwii poprzedziło modlitewne triduum. Okolicznościowe kazania w czasie jego trwania wygłosił Ks. Prałat dr Stanisław Mazur - Proboszcz parafii farnej w Ropczycach.

Autor: M.K.

W minioną niedzielę - 19 maja wypadała 24 rocznica śmierci Ks. dra Jana Zwierza. Warto przy tej okazji przypomnieć sylwetkę tego wielkiego, zasłużonego dla Ropczyc kapłana. Ksiądz Jan Zwierz urodził się 8 września 1903 roku w Grądach koło Brzeska. Był synem Józefa i Walerii z domu Mucha. Janek miał jeszcze dwóch braci z pierwszego małżeństwa swego ojca. Przez pierwsze jedenaście lat żył szczęśliwie w gronie rodzinnym, potem przyszedł rok 1914, który dla jedenastoletniego chłopca okazał się niezbyt łaskawy. Ojciec poszedł na wojnę, a mama niedługo potem zmarła na czarną ospę. Jankiem i jego braćmi zaopiekowali się krewni. W trzy lata później w 1917 roku ojciec ożenił się powtórnie i rodzina Janka powiększyła się o dwie siostry i brata. Ojciec jeszcze przed wojną otrzymał państwową posadę na poczcie w Nadzorze Telefonów i Telegrafów w Tarnowie. Po perypetiach związanych z wojną, śmiercią żony i kolejnym małżeństwem ostatecznie zamieszkał z rodziną w Tarnowie.

Autor: M.K.

Zagłosuj!

Pytamy: Jaka jest Wasza ocena zachowania się szkół w czasie strajku ZNP nauczycieli z terenu naszego powiatu? Szkoły średnie Ropczyc i Sędziszowa traktujemy łącznie (przypominamy - nie strajkowały). Gmina Ropczyce (dotyczy podstawówek i gimnazjów) - strajkowały. Gmina Sędziszów Młp.- (dotyczy podstawówek i gimnazjów) - praktycznie nie strajkowały. Gmina Iwierzyce - nie strajkowały. Gmina Ostrów - częściowo strajkowały. Gmina Wielopole Skrzyńskie - wszystkie strajkowały  

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

20.05.2019 - 27.05.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Sędziszów Małopolski:

ul. 3-go Maja 29

tel. (17) 22-16-272

 

 

Pogoda