Wydarzenia - powiat ropczycko-sędziszowski

We wtorek 15 stycznia w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lubzinie odbył się I "Mikołajkowo-Gwiazdkowy" Turniej Szachowy. Organizatorem turnieju był inż. Jan Bobulski - Instruktor Szachowy i Sędzia. Wzięło w nim udział blisko 40 zawodników. Pojedynek szachowy rozgrywany był w pięciu kategoriach. Za pierwsze trzy miejsca w każdej z kategorii były puchary i medale, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska zmarł w szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w poniedziałek, 14 stycznia. Miał 53 lata. Informację o śmierci podał minister zdrowia.Nie udało się go uratować po ataku nożownika, do którego doszło w niedzielę, 13 stycznia, podczas finału WOŚP na scenie. 27-letni mężczyzna, wcześniej karany i wypuszczony niedawno z więzienia, wbiegł na scenę z nożem i kilkukrotnie ugodził prezydenta na oczach tłumu mieszkańców. Paweł Adamowicz natychmiast został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie przeszedł trwającą ponad 5 godzin operację.

W dniu 8 stycznia 2019 roku o godz. 18:00 w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach przy ulicy Mickiewicza 10 (Budynek dawnej Kasy Oszczędności) miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy linorytów Sylwii Zawiślak pt. "Wymarłe Zawody i Nie-święci Święci". W uroczystości udział wzięli: Bernadeta Frysztak - Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Grażyna Baran - Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach, Jan Flisak - Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp, rodzice artystki oraz zaproszeni goście. Wszystkich zgromadzonych powitała Pani Agnieszka Ochał - Dyrektor PCEK. Następnie p. Elżbieta Orzech - Animator Kultury w PCEK wprowadziła wszystkich w tematykę wernisażu oraz przekazała noworoczne życzenia. Otwarcie wystawy piękną grą na skrzypcach ubogacił Dariusz Worek z Nockowej, który inspiruje się ludowością i jest wyborowym skrzypkiem samoukiem. Następnie pani Sylwia Zawiślak opowiedziała nam o swojej wystawie prezentując dwa kontrastujące ze sobą cykle grafik.

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Ropczycach zaprasza na cykliczne dyżury radnych. Najbliższy dyżur już dziś, tj, poniedziałek 7 stycznia, w godz. 17:00 - 18:00 w Biurze Poselskim Kazimierza Moskala przy ulicy Rynek 9 w Ropczycach.

Zgodnie z uchwałą Rady Powiatu Ropczycko - Sędziszowkiego nr III/25/2018  z dnia 20 grudnia 2018 roku dana apteka pełni dyżur całodobowy. Dyżur rozpoczyna się w poniedziałek o godz. 8:00 i trwa do następnego poniedziałku do godz. 8:00. Obecnie dyżur od 07.01.2019 do 14.01.2019 pełni Apteka przy ulicy Piłsudskiego 26 w Ropczycach. Aktualne dyżury aptek będziemy zamieszczać na naszym portalu.

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

14.01.2019 - 21.01.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

Sędziszów Małopolski:

ul. 3-go Maja 29

tel. (17) 22 16 272

 

 

 

Pogoda