Wydarzenia - powiat ropczycko-sędziszowski

W sobotę 20-go lipca w Domu Strażaka na Brzyznej odbył się Memoriał Szachowy poświęcony pamięci Patriotów Polskich a w szczególności założycieli NSZZ "Solidarność" w WSK "PZL-Rzeszów". Przy tej okazji warto wymienić ich nazwiska, aby pamięć o nich nie zaginęła: Adam Matuszczak; Eugeniusz Bobulski; Antoni Kopaczewski; Wojciech Bobulski; Adam Bobulski; Władysław Klacza. Organizatorem Szachowego Turnieju był inż. Jan Bobulski - szachista z zamiłowania, już od dziecka grający w szachy, jednocześnie instruktor i sędzia szachowy. Honorowy patronat nad turniejem objęli: Witold Darłak - Starosta Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego; Bernadeta Frysztak - Wicestarosta oraz Roman Jakim - Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Regionu Rzeszowskiego. Dyrektorem Turnieju był Pan Andrzej Czochara - Przewodniczący Oddziału Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" w Ropczycach.

W lipcowe sobotnie popołudnie na ropczyckim Rynku odbył się Koncert Zespołów Folklorystycznych. Na scenie oprócz miejscowych zespołów, takich jak Zespół Śpiewaczy "NIEDŹWIEDZIANIE" czy Kapela Rodzinna "KURASIE" wystąpiły zespoły zagraniczne: "KWIATY POLSKIE" ze Szwecji oraz zespół "POLESIE" z Wielkiej Brytanii. Występy zespołów poprzedził barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta. W trakcie artystycznych występów można było zakosztować różnych smakołyków przygotowanych przez Koła Gospodyń z Checheł, Łączek Kucharskich i Niedźwiady. Dominowały pierogi ruskie i z kapustą, żurek, chleb ze smalcem i cebulą, placki ziemniaczane, różne ciasta, proziaki i inne. Sobotnie "świętowanie" zakończyła potańcówka dla seniorów.

Autor: M.K.

Już w najbliższą sobotę 20-go lipca odbędzie się Otwarty Turniej Szachowy poświęcony pamięci Patriotów Polskich, a w szczególności założycieli NSZZ "Solidarność" w WSK "PZL-Rzeszów". Organizatorem turnieju jest inż. Jan Bobulski - szachista, instruktor i sędzia szachowy. Turniej odbędzie się w Domu Strażaka przy ulicy Ogrodniczej 36 F (Osiedle Brzyzna). Rozpoczęcie o godzinie 900. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program imprezy.

Piłkarze drużyny "Olchovii Olchowa" w sierpniu rozpoczną trzeci sezon rywalizacji na boiskach klasy okręgowej Dębica. Zespół Prezesa Tadeusza Przywary w ramach przygotowań do zmagań 2019/2020 stoczy boje sparingowe. Olchowianie w pojedynkach kontrolnych lata rywalizować będą z sparingowych lata 2019 LKS Wiewiórka (klasa okręgowa Dębica), Wisłokiem Strzyżów (klasa A Rzeszów) i Trzcianką Trzciana. Na 28 lipca Olchowianie zaplanowany mają udział w zawodach o Puchar Wójta Gminy Iwierzyce.

Stanisław Siwiec

W sobotę 13-go lipca w parafii Św. Barbary odbyło się kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Liturgii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. Robert Wiśniewski - wikariusz parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Binarowej. Eucharystię koncelebrowali: Ks. Dziekan Leopold Kordas oraz o. Roman Michalec ze Zgromadzenia Zakonnego Księży Redemptorystów. Deszczowa pogoda uniemożliwiła wyruszenie procesji, więc modlitwa różańcowa odbyła się w kościele w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

Autor: M.K.

Zagłosuj!

Czy waszym zdaniem Władze i instytucje danej gminy (szkoły, biblioteki, ośrodki sportu, itp) potrafiły przygotować atrakcyjną wakacyjną ofertę dla mieszkańców, a szczególnie dla młodzieżswojej gminy?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

15.07.2019 - 22.07.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Sędziszów Młp:

ul. Rynek 6 

tel. (17) 22-26-947

 

 

Pogoda