W poniedziałek (10.05.br) zorganizowano konferencję prasową przed Punktem Szczepień Powszechnych w Ropczycach, funkcjonującym w Hali Sportowej Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza. Dotyczyła ona likwidacji Oddziału COVID w Szpitalu w Sędziszowie. Starosta Witold Darłak przekazał, że decyzją wojewody Ewy Leniart z dniem 10.05. oddział ten zostaje zlikwidowany. Jednocześnie Starosta podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w pracę tego oddziału, podkreślając, że była ona bardzo pozytywnie oceniana.

Dyrektor ZOZ Adam Pachlita przypomniał, że ten oddział działał 6 miesięcy i w szczytowym okresie epidemii dysponował 46 łóżkami. Teraz rozpoczyna się proces przywracania normalnej działalności szpitala, dezynfekcja i zmiany organizacyjne, tak żeby z dniem 15.05.(br) cały szpital mógł normalnie funkcjonować. Nadal przy izbie przyjęć funkcjonować będzie sala izolacyjna z 3 łóżkami Covid. Tu umieszczane będą osoby, u których podczas badań kontrolnych pojawią się wątpliwości. W przypadku potwierdzenia Covid kierowane będą do okolicznych szpitali, np. w Dębicy, Rzeszowie, itd.

Wypowiadała się również Wioletta Cebula kierująca akcją szczepień na terenie powiatu. Obecnie działają 2 punkty Szczepień Powszechnych  w Ropczycach i Sędziszowie. Dotychczas zaszczepiono ok. 1 tys. osób. Od środy powiat dysponować będzie 6626 szczepionkami Pfizer. Zapewniono możliwość organizacji kolejnych "zespołów szczepień", w miarę aktualnego zapotrzebowania. W gotowości pozostaje 40 pielęgniarek i 40 ratowników. Praktycznie można się szczepić bez oczekiwania w kolejce.
Wiele dalszych szczegółów dotyczących szpitala i szczepień można znaleźć w naszej relacji Video.
opr. sw

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jakie jest Pana /Pani stanowisko w sprawie szczepienia przeciw COVID-19 ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8.00 do następnego poniedziałku do godz. 8.00 

 

W tym tygodniu

22.11.2021 - 29.11.2021

dyżur całodobowy pełni apteka:

Ropczyce

ul. Piłsudskiego 26

tel. (17) 22 12 204

 

 

Pogoda