Zawsze warte są odnotowania działania samorządów i firm wspomagające np. bezpieczeństwo dzieci. Dlatego przekazujemy informacje, że po raz 8 na Stadionie Miejskim przy ul. Akademickiej w Dębicy odbyła się akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Miasto Dębica regularnie organizuje akcję skierowaną do najmłodszych, którzy jej progi przekroczą po raz pierwszy. Celem projektu jest popularyzacja wśród dzieci zasad bezpiecznego zachowania na drodze.

Znana duża firma produkująca farby "ŚNIEŻKA", podobnie jak w poprzednich latach ufundowała dla dzieci kolorowe plecaki oraz zaaranżowała przestrzeń do zabawy i edukacji. W wydarzenie angażują się przedstawiciele policji, straży pożarnej, straży miejskiej oraz wojsk obrony terytorialnej a także inne lokalne firmy. Stadion sportowy w Dębicy zamienił się między innymi w miejsce edukacyjnych zmagań z przepisami drogowymi. "ŚNIEŻKA" ufundowała dla 510 pierwszoklasistów kolorowe plecaki.  

Na przybyłych czekały specjalne tablice pokryte farbą tablica-magnetyczna Magnat, które szybko stały się polem dla dziecięcej kreatywności. Pierwszoroczniacy mogli namalować na nich znaki drogowe, a miłośnicy łamigłówek idealnie odnaleźli się w układaniu magnetycznych puzzli, które przy ich pomocy zamieniły się w znaki informacyjne oraz ostrzegawcze. „Bezpieczna droga do szkoły” jest organizowana od 2012 roku. Od początku realizacji akcji szkolne wyposażenie otrzymało już ponad 4000 dzieci.

Video relację z wydarzenia można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=yxMn35Odzms
 

Dominika Kurzawa (opr. SW)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

16.09.2019 - 23.09.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Ropczyce:

ul. Piłsudskiego 26

tel. (17) 22-12-204

 

 

Pogoda