Prawdopodobnie była to ostatnia sesja Rady Powiatu tej kadencji. Dlatego oprócz roboczych punktów posiedzenia nie zabrakło „pożegnań” w różnej formie i na różnym poziomie. Sesja rozpoczęła się od rocznych sprawozdań: policji, weterynarii i sanepidu. Komendant Policji Roman Zawiślak poinformował między innymi, że obecnie w Ropczycach pracuje 108 policjantów, w tym 10 nowych kończy szkolenie, wykrywalność przestępstw za rok ubiegły 74% (lekko powyżej średniej wojewódzkiej), zatrzymano 89 nietrzeźwych, wlepiono 2900 mandatów drogowych i udzielono 3014 pouczeń. Odnotowano także 96 nielegalnych rajdów samochodowych. W tej części sesji przyjęto także uchwałę o zmianie statutu DPS w Rudzie, dzięki czemu świadczone tu będą także usługi opieki  rehabilitacyjnej i „opieki wytchnieniowej” (30 dni + ewentualnie 30 kolejnych).

Starosta Witold Darłak podsumował całą kadencję i efekty pracy Zarządu Powiatu. W tej kadencji odbyło się 61 sesji Rady Powiatu, na których przyjęto 350 uchwał. To sprawozdanie tradycyjnie pobudziło „opozycję” do gwałtownych ataków na zarząd oraz przewodniczącego Józefa Rojka. W ostatnim punkcie sesji toczono długi spór czy udzielić głosu, obecnym na sali osobom, związanych ze sporną sprawą przetargu na usługi pralnicze sędziszowskiego szpitala. Nie udzielono im głosu, tylko przewodniczący Józef Rojek zamknął sesję.

Komentarz: Nie ma potrzeby szczegółowego relacjonowania całej sesji, bo toczyła się ona według powtarzającego się schematu, zarzutów zwalczających się stron. Nowością było odśpiewanie przez radnego Jarosława Brody „100 lat” dla starosty W. Darłaka. Dobrze byłoby już w następnej kadencji nie oglądać tych zwalczających się zacietrzewionych radnych, reprezentujących głównie swoje emocje.

Stanisław Wójciak        

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zapowiedzi imprez

Ogłoszenia

Dyżury aptek

Dyżury aptek odbywają się:

1. Poniedziałek - Sobota godz. 21.00 - 23:00

2. Niedziela, Święta oraz dni wolne od pracy godz. 12:00 - 16:00 oraz 21:00 - 23:00 

 W tygodniu dyżur pełni apteka:

 3.06.2024 - 9.06.2024

Apteka Nova - Radoń & Brzostowska

Sędziszów Młp, ul. Jana Pawła II 54A

tel. (17) 72 22 300

 

 

 

 

Pogoda