W poniedziałek  odbyła się kolejna 57 Sesja Rady Powiatu. Sesja rozpoczęła się od pożegnania i podziękowania dla kończącego kadencję posła Kazimierza Moskala.

W następnym punkcie Sesji znalazł się wniosek starosty o powołanie na funkcje wice starosty Rafała Bokotę i na nieetatowego członka zarządu Krzysztofa Dziubę. W głosowaniu tajnym, na 18 głosującyh radnych: 8 było "za", 10 "przeciw". Tym samym obie te osoby nie zostały wybrane na wnioskowane stanowiska.
W dyskusjach jakie towarzyszyły tej sesji warto odnotować zgłoszony przez radnego Wiesława Rygla wniosek o zapoznanie Rady Powiatu z aktualnym stanem procedury przygotowania węzła autostradowego w Ostrowie. Wynika to z pojawiających się informacji o zablokowania tej inwestycji. Podobny jego wniosek dotyczył stanu finansowego ropczyckiego ZOZ w związku z informacjami o szybkim zadłużaniu się tej placówki.
Odnotować należy także wystąpienie na sesji wójta Wielopola Skrzyńskiego Marka Tęczara. Wójt dziękując za zrealizowane inwestycje zwrócił się z pytaniem dlaczego radni: Bernadeta Frysztak, Jerzy Kiebała i Wiesław Rygiel wstrzymali się przy głosowaniu nowelizacji budżetu, gdzie były te inwestycje zawarte, a radny Jarosław Broda był przeciw. Sprawa ta wywołała długą gorącą dyskusję z wieloma wątkami pobocznymi. M.in. to sprawiło że sesja ta trwała 3 godz. 46 min.
opr.SW

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jak oceniasz przyjęty

plan budżetowy powiatu

jak i poszczególnych gmin 

na rok 2023 ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Ogłoszenia

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8:00 do następnego poniedziałku do godz. 8:00 

 

W tygodniu

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

27.11.2023 - 04.12.2023

Sędziszów Małopolski

ul. 3-go Maja 29

tel. (17) 22 16 272

 

04.12.2023 - 11.12.2023

Ropczyce

ul. Wyszyńskiego 45

tel. (17) 22 18 183

 

 

Pogoda