W niedzielne popołudnie grupa seniorów należących do Klubu Seniora działającym przy Domu Kultury w Witkowicach i Stowarzyszenia Rozwoju Witkowic, a także inne chętne osoby wzięły udział w autokarowym wyjeździe do Hermanowej celem odwiedzenia Ks. Wiesława Bednarza - Proboszcza hermanowskiej parafii, niegdyś wikariusza w Witkowicach. Spotkanie w Hermanowej rozpoczęła Msza Święta sprawowana w uroczym zakątku hermanowskiego lasu, w którym znajduje się kaplica ze źródełkiem nazywana Studzianką, a w niej obraz Matki Bożej.

Jest to wspaniałe miejsce do modlitwy i refleksji, ale też do odpoczynku. Wiadomo, że około 1860 roku znajdowała się już tu kaplica, która z biegiem lat przebudowywano trzykrotnie. Świadczy to o nieustającym kulcie. Studzianka zachowała swój niepowtarzalny klimat. Miejsce to przyciąga coraz więcej ludzi. Wielu z nich zawierza swój los Bogu za pośrednictwem Matki Bożej Studziańskiej i czerpie wodę, która i dzisiaj ma uzdrawiającą moc. Po Mszy Świętej ksiądz Wiesław opowiada nam o tym szczególnym miejscu, a także o parafii i kościele w którym posługuje. Na wszystkich uczestników czeka herbata i pyszne ciasto oraz kiełbaski z grilla.

Autor: M.K.

Fot. Mateusz Kura

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Czy waszym zdaniem Władze i instytucje danej gminy (szkoły, biblioteki, ośrodki sportu, itp) potrafiły przygotować atrakcyjną wakacyjną ofertę dla mieszkańców, a szczególnie dla młodzieżswojej gminy?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

15.07.2019 - 22.07.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Sędziszów Młp:

ul. Rynek 6 

tel. (17) 22-26-947

 

 

Pogoda