Fala czerwcowych upałów zapewne wpływa na poziom emocji życia publicznego, zarówno na poziomie powiatu jak i kraju. To pewnie dobrze, bo po wyborach do Parlamentu Europejskiego i przed czekającymi nas po wakacjach wyborami do Sejmu i Senatu należy się chwila odpoczynku. Lato sprzyja organizacji wszelkiego rodzaju imprez plenerowych, których mamy prawdziwe mnóstwo, także w naszym regionie. Po pierwsze zachodzi obawa, że już niedługo będą prowadzone łapanki na "chętnych uczestników" tych imprez lub zbliżymy się do ideału - jedna impreza i jeden uczestnik. Po drugie niektóre z tych imprez powinny wzbudzić nasze zainteresowanie: kto to robi, za jakie pieniądze i czemu to ma służyć?

Żeby zilustrować ten problem posłużę się czymś takim, co można było widzieć na naszym terenie, a co nazywa się chyba "festiwalem kolorów".  A polegało to na tym , że młodzież prawdopodobnie zabrana z lekcji szkolnych obsypywała się nawzajem kolorowym proszkiem. Mam nadzieję, że proszek był nietoksyczny, że przepadły lekcje "nie matematyki", że kosztowało to "stosunkowo niewiele".

Pytań mogłoby by być więcej, ale ten przykład pokazuje, że coś w tym zakresie chyba się rozregulowało. Takich zupełnie absurdalnych pomysłów, realizowanych za publiczne pieniądze, ale niestety ukrywające głęboko swoje prawdziwe cele mamy niemało na szczeblu krajowym, ale też odpryskowo pojawiające się i u nas. No to życzę dobrej zabawy, mimo upałów i mimo podejrzanych intencji organizatorów i sponsorów tych wydarzeń. Proponuje zacząć od "kolorowych proszków" i nie zdziwić się jak z tego wyjdzie wam tęcza.

Stanisław Wójciak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Dyżury aptek

 

W tym tygodniu

16.09.2019 - 23.09.2019

dyżur całodobowy pełni apteka:

Ropczyce:

ul. Piłsudskiego 26

tel. (17) 22-12-204

 

 

Pogoda