
7 września odbyła się kolejna – 39 Sesja Rady Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego. Wśród wielu punktów porządku obrad znalazły się między innymi: Informacja na temat przygotowania szkół i placówek oświatowych do nowego roku szkolnego zaprezentowana przez Bernadetę Frysztak – Wicestarostę, sprawozdanie Starosty Witolda Darłaka z prac zarządu powiatu od ostatniej sesji. Rozpatrzono wiele projektów uchwał i podjęto uchwały. Nie zabrakło burzliwej dyskusji wywołanej przez kluby opozycyjne.39 Sesja Rady Powiatu była przedostatnią w tej kadencji. Ostatnia Sesja planowana jest na początek października.