W dniu 30 lipca w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim odbył się Dzień Otwarty. Wszystkich przybyłych przywitała Pani Barbara Święch-Bober - kierownik Warsztatów. Spotkanie zostało ubogacone koncertem pt. "Gitara wczoraj i dziś" w wykonaniu Pana Jacka Albina Ostrowskiego. Po koncercie odbył się multimedialny pokaz działalności warsztatów, a dla wszystkich zainteresowanych była możliwość zwiedzania. Przy tej okazji warto przypomnieć czym są Warsztaty Terapii Zajęciowej. To placówka pobytu dziennego przeznaczona dla osób niepełnosprawnych, które ukończyły 18 rok życia, w stosunku, do których orzeczono niezdolność do pracy i zostały zakwalifikowane do rehabilitacji w formie terapii zajęciowej przez Powiatowy Zespół Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności w Ropczycach.

Zajęcia terapii prowadzone są w grupach 5-cio osobowych pod kierunkiem instruktorów terapii w 8 pracowniach. Są to pracownie takie jak: ogrodniczo-techniczna; gospodarstwa domowego; artystyczno-muzyczna; komputerowo-biurowa; fryzjerska z elementami wizażu, edukacji i umiejętności życia codziennego; fotograficzno-reklamowa, florystyczna. Warsztat finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 90% oraz Starostwa Powiatowego 5% i Urzędu Gminy 5%.

Warunkami przyjęcia są:

1.Posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do uczestnictwa w WTZ wydanego przez Zespół ds. Orzekania o stopniu niepełnosprawności.

2.Ukończenie 18 roku życia.

3.Zgłoszenie chęci uczestnictwa w WTZ kierownikowi celem umieszczenia kandydata/kandydatki na liście osób oczekujących do uczestnictwa w WTZ.

Na podstawie zebranych materiałów opracował M.K.

Fot. M.K.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jak oceniasz działania władz samorządowych w zakresie pozyskiwania środków finansowych z "Polskiego Ładu" ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8:00 do następnego poniedziałku do godz. 8:00 

 

W tym tygodniu

17.01.2022 - 24.01.2022

dyżur całodobowy pełni apteka:

Ropczyce

ul. Rynek 9

tel. (17) 710 00 21

 

 

Pogoda