Wydarzenia - gmina Sędziszów Małopolski

Jak wiadomo szachy uznawane są za grę królewską. Dlatego z uwagą odnotowujemy, że  11 lutego br. Burmistrz Bogusław Kmieć gratulował oraz wręczył nagrodę pieniężną młodemu sportowcowi – Antoniemu Kozakowi z Czarnej Sędziszowskiej. To bardzo zdolny szachista, który w ostatnim czasie zdobywał czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski i międzynarodowych festiwalach szachowych w Krakowie i Pradze. Antoni jest wychowankiem sędziszowskiego Towarzystwa Szachowego „Skoczek”, którym kieruje Robert Stefański.

(mat. UMiG Sędziszów opr. SW)

Sędziszów po raz kolejny bierze udział w: "Sadzeniu drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim", realizowanym przez Samorząd Województwa Podkarpackiego w 2021 r".
Prowadzenia kampanii wpierającej owadopylność: „...zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”, od 2015 roku, we współpracy Samorządu Województwa Podkarpackiego z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Rzeszowie. W ciągu siedmiu lat w ramach kampanii posadzonych zostało 45 tys. szt. drzew i krzewów, co kosztowało ok. 600 tys. zł. W tym roku Samorząd Województwa zakupił 6 tys. sztuk drzew i krzewów miododajnych, takich jak: lipa, klon, robinia akacjowa, pęcherznica kalinolistna, świdośliwa, tamaryszek, irga błyszcząca, tawuła szara.

W ramach naszej akcji promowania spacerów zimowych dziś zapraszamy nad staw Skrzynczyna w Sędziszowie Młp. Będzie to także możliwość porównania dwóch ścieżek przyrodniczych, powstałych w tym roku. W Sędziszowie za kwotę 380 tys. zł. przebudowano staw, urządzono miejsca rekreacji i stworzono ścieżkę przyrodniczą. W Ropczycach uzyskano dotację 4 tys. zł. co przy pracy "wolontariatu" pozwoliło udostępnić "Wąwóz Powstańców Styczniowych". Ciekawa będzie Wasza ocena tego co zrobiono, także pod kątem wartości "przyrodniczo-edukacyjnych".

Zapewne wielu zauważyło, że w Gminie Sędziszów funkcjonuje komunikacja autobusowa, dysponująca bardzo efektownymi busami. Zostały one oklejone nie tylko "trasą przejazdu", ale także herbem miasta oraz jego hasłem: Mierzymy Wysoko. To bardzo ciekawa i estetyczna forma promocji. Należy zachować nadzieję, że poza estetyką komunikacja ta spełnia oczekiwania jej pasażerów. A co to oznacza dla Ropczyc, czy to "wysoko" oznacza wyżej niż stolica powiatu - miasto Ropczyce.

SW

3 października 2021 roku, kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim został podniesiony do rangi Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Uroczystościom przewodniczył JE Ks. Bp Edward Białogłowski – biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej. Podczas uroczystości ks. dr hab. Piotr Steczkowski – kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie odczytał dekret ks. bpa Jana Wątroby – Ordynariusza rzeszowskiego ustanawiający sędziszowską świątynię Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Zagłosuj!

Jak oceniasz funkcjonowanie placów targowych w miejscowościach naszego powiatu ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8:00 do następnego poniedziałku do godz. 8:00 

 

W tygodniu

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

16.05.2022 - 23.05.2022

Sędziszów Małopolski

ul. Jana Pawła II 56 

tel. (17) 22 26 718

 

23.05.2022 - 30.05.2022

Ropczyce

ul. Wyszyńskiego 45

tel. (17) 22 18 183

 

 

Pogoda