Wydarzenia - gmina Sędziszów Małopolski

W naszym cyklu w którym prezentujemy twórców regionalnych przedstawiamy Kazimierza Cebulę.

Urodzony w roku 1952 w Wielopolu Skrzyńskim, obecnie mieszka w Witkowicach- Kolonii. Zawodowo związany był z Wytwórnią Filtrów w Sędziszowie. Po przejściu na emeryturę coraz więcej czasu przeznacza na malowanie. Ciągle doskonali nie tylko umiejętności ale także swoją wiedzę w tym zakresie. Często maluje na określone zamówienie. Miał już dwie swoje autorskie wystawy, obecnie przygotowuje się do trzeciej wystawy, zaplanowanej w wielopolskiej "Kantorówce".

Naturalną jego autorską galerią jest jego mieszkanie, gdzie możemy zobaczyć bogactwo jego malarskich zainteresowań.

Zachęcamy do zainteresowania się tą ciekawą twórczością.
SW

W dniu 29 czerwca (br) dwadzieścia trzy pary z terenu Gminy Sędziszów obchodziło Złote Gody, czyli 50 rocznicę zawarcia ślubu. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (na zdjęciu okolicznościowe zdjęcie na stopniach prezbiterium). Druga część uroczystości, odbyła się w pięknych salach hotelu Senator Gran Via w Olchowej. Tam w obecności Posła na Sejm RP Kazimierza Moskala, Wicestarosty Powiatu Bernadety Frysztak, Burmistrza Bogusława Kmiecia oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Pająka uroczyście wręczono im medale nadawane z okazji Jubileuszu Długoletniego Pożycia Małżeńskiego, a także upominki oraz życzenia. W ten sposób doceniono rolę i trwałość małżeństwa, co wyrażają medale przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nasza redakcja także życzy Szanownym Jubilatom dużo zdrowia, radości z każdego wspólnie przeżytego dnia, pogody ducha i kolejnych szczęśliwych rocznic. W najbliższym czasie opublikujemy naszą relację VIDEO z tej uroczystości.

(opr. red.)

Jak wiadomo szachy uznawane są za grę królewską. Dlatego z uwagą odnotowujemy, że  11 lutego br. Burmistrz Bogusław Kmieć gratulował oraz wręczył nagrodę pieniężną młodemu sportowcowi – Antoniemu Kozakowi z Czarnej Sędziszowskiej. To bardzo zdolny szachista, który w ostatnim czasie zdobywał czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski i międzynarodowych festiwalach szachowych w Krakowie i Pradze. Antoni jest wychowankiem sędziszowskiego Towarzystwa Szachowego „Skoczek”, którym kieruje Robert Stefański.

(mat. UMiG Sędziszów opr. SW)

Sędziszów po raz kolejny bierze udział w: "Sadzeniu drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim", realizowanym przez Samorząd Województwa Podkarpackiego w 2021 r".
Prowadzenia kampanii wpierającej owadopylność: „...zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”, od 2015 roku, we współpracy Samorządu Województwa Podkarpackiego z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Rzeszowie. W ciągu siedmiu lat w ramach kampanii posadzonych zostało 45 tys. szt. drzew i krzewów, co kosztowało ok. 600 tys. zł. W tym roku Samorząd Województwa zakupił 6 tys. sztuk drzew i krzewów miododajnych, takich jak: lipa, klon, robinia akacjowa, pęcherznica kalinolistna, świdośliwa, tamaryszek, irga błyszcząca, tawuła szara.

W ramach naszej akcji promowania spacerów zimowych dziś zapraszamy nad staw Skrzynczyna w Sędziszowie Młp. Będzie to także możliwość porównania dwóch ścieżek przyrodniczych, powstałych w tym roku. W Sędziszowie za kwotę 380 tys. zł. przebudowano staw, urządzono miejsca rekreacji i stworzono ścieżkę przyrodniczą. W Ropczycach uzyskano dotację 4 tys. zł. co przy pracy "wolontariatu" pozwoliło udostępnić "Wąwóz Powstańców Styczniowych". Ciekawa będzie Wasza ocena tego co zrobiono, także pod kątem wartości "przyrodniczo-edukacyjnych".

Zagłosuj!

Jak oceniasz przyjęty

plan budżetowy powiatu

jak i poszczególnych gmin 

na rok 2023 ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Ogłoszenia

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8:00 do następnego poniedziałku do godz. 8:00 

 

W tygodniu

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

28.08.2023 - 04.09.2023

ROPCZYCE

ul. Piłsudskiego 26

tel. (17) 22 12 204

 

04.09.2023 - 11.08.2023

SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI

ul. Kościuszki 18A

tel. (17) 22 16 536

 

 

Pogoda