Wydarzenia - gmina Sędziszów Małopolski

Sędziszów ma swoje tradycje bogatych uroczystych jubileuszy -50 lecia małżeństwa. W tym roku w we wtorek ( 24.10.br.) jubilaci zgromadzili się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na uroczystej Mszy św. W czasie tej mszy nastąpiło uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej. Druga część uroczystości odbyła się w "Senatorze" w Olchowej. Prezydent RP Andrzej Duda przyznał jubileuszowe medale 32 parom małżeńskim z terenu miasta i Gminy Sędziszów Młp. Rekordzistą jest małżeństwo Jana i Kazimiery Przydziałów którzy w tym roku obchodzą 67 rocznicę swojego ślubu. Medale wręczał burmistrz Bogusław Kmieć w towarzystwie swojego zastępcy Piotra Kapusty, przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Pająka oraz kierowniczki Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszki Saj. Artystyczną oprawę tej uroczystości zapewniły ZPiT "Rochy". Burmistrz B. Kmieć zwracając się do jubilatów podkreślił że zgromadzeni tu jubilaci stanowią dobry wzór mądrego życia, przykład ze nawet najcięższe obowiązki i trudy dnia codziennego, gdy dźwiga się razem stają się lżejsze. Dla jubilatów przygotowany został bogaty posiłek, przy którym było wiele wspomnień z okresu minionego czasu.

Do licznych życzeń pomyślności dla jubilatów przyłącza się także Redakcja TP.
 Foto UMiG opr. SW

W naszym cyklu w którym prezentujemy twórców regionalnych przedstawiamy Kazimierza Cebulę.

Urodzony w roku 1952 w Wielopolu Skrzyńskim, obecnie mieszka w Witkowicach- Kolonii. Zawodowo związany był z Wytwórnią Filtrów w Sędziszowie. Po przejściu na emeryturę coraz więcej czasu przeznacza na malowanie. Ciągle doskonali nie tylko umiejętności ale także swoją wiedzę w tym zakresie. Często maluje na określone zamówienie. Miał już dwie swoje autorskie wystawy, obecnie przygotowuje się do trzeciej wystawy, zaplanowanej w wielopolskiej "Kantorówce".

Naturalną jego autorską galerią jest jego mieszkanie, gdzie możemy zobaczyć bogactwo jego malarskich zainteresowań.

Zachęcamy do zainteresowania się tą ciekawą twórczością.
SW

W dniu 29 czerwca (br) dwadzieścia trzy pary z terenu Gminy Sędziszów obchodziło Złote Gody, czyli 50 rocznicę zawarcia ślubu. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (na zdjęciu okolicznościowe zdjęcie na stopniach prezbiterium). Druga część uroczystości, odbyła się w pięknych salach hotelu Senator Gran Via w Olchowej. Tam w obecności Posła na Sejm RP Kazimierza Moskala, Wicestarosty Powiatu Bernadety Frysztak, Burmistrza Bogusława Kmiecia oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Pająka uroczyście wręczono im medale nadawane z okazji Jubileuszu Długoletniego Pożycia Małżeńskiego, a także upominki oraz życzenia. W ten sposób doceniono rolę i trwałość małżeństwa, co wyrażają medale przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nasza redakcja także życzy Szanownym Jubilatom dużo zdrowia, radości z każdego wspólnie przeżytego dnia, pogody ducha i kolejnych szczęśliwych rocznic. W najbliższym czasie opublikujemy naszą relację VIDEO z tej uroczystości.

(opr. red.)

Jak wiadomo szachy uznawane są za grę królewską. Dlatego z uwagą odnotowujemy, że  11 lutego br. Burmistrz Bogusław Kmieć gratulował oraz wręczył nagrodę pieniężną młodemu sportowcowi – Antoniemu Kozakowi z Czarnej Sędziszowskiej. To bardzo zdolny szachista, który w ostatnim czasie zdobywał czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski i międzynarodowych festiwalach szachowych w Krakowie i Pradze. Antoni jest wychowankiem sędziszowskiego Towarzystwa Szachowego „Skoczek”, którym kieruje Robert Stefański.

(mat. UMiG Sędziszów opr. SW)

Sędziszów po raz kolejny bierze udział w: "Sadzeniu drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim", realizowanym przez Samorząd Województwa Podkarpackiego w 2021 r".
Prowadzenia kampanii wpierającej owadopylność: „...zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”, od 2015 roku, we współpracy Samorządu Województwa Podkarpackiego z Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Rzeszowie. W ciągu siedmiu lat w ramach kampanii posadzonych zostało 45 tys. szt. drzew i krzewów, co kosztowało ok. 600 tys. zł. W tym roku Samorząd Województwa zakupił 6 tys. sztuk drzew i krzewów miododajnych, takich jak: lipa, klon, robinia akacjowa, pęcherznica kalinolistna, świdośliwa, tamaryszek, irga błyszcząca, tawuła szara.

Zapowiedzi imprez

Ogłoszenia

Dyżury aptek

Dyżury aptek odbywają się:

1. Poniedziałek - Sobota godz. 21.00 - 23:00

2. Niedziela, Święta oraz dni wolne od pracy godz. 12:00 - 16:00 oraz 21:00 - 23:00 

 W tygodniu dyżur pełni apteka:

 3.06.2024 - 9.06.2024

Apteka Nova - Radoń & Brzostowska

Sędziszów Młp, ul. Jana Pawła II 54A

tel. (17) 72 22 300

 

 

 

 

Pogoda