Stowarzyszenie Regionalne oraz "SOLIDARNOŚĆ' Ropczyce otrzymała opinię IPN Rzeszów w sprawie nadania imienia "Władysława Sąsiadka" nowemu rondu (koło PUP). Przypominamy że w listopadzie 2017 r. te dwie organizacje złożyły wspólny wniosek o nadanie temu rondu imienia "100 lecia Odzyskania Niepodległości". Wniosek ten imiennie poparło ok. 160 osób, oraz ok 6,5 tys. w sondzie internetowej Portalu "twójpowiat.pl".

Mimo tego w marcu 2018 r. Rada Miasta nadała temu rondu imię "Wł. Sąsiadka". Wiele osób żyjących pamięta jego "życie i działalność", która musi budzić zasadnicze wątpliwości, stąd też formalny wniosek Stowarzyszenia i "SOLIDARNOSŚCI" o opinie IPN-u w tej sprawie . Została ona wydana z dniem 18.06. br. Otóż niestety akta UB/SB w przypadku Ropczyc należą do wyjątkowo "wyczyszczonych" i praktycznie kończą się z rokiem 1972. Stąd również w tej sprawie brak dokumentów które pozwalałyby na jednoznaczną negartywną opinię (w oparciu o ustawę dekomunizacyjną). Zachowały materiały archiwalne dotyczące pracy ropczyckiej administracji. Nawet w oparciu o analizę tych materiałów  wnioski są "jednoznaczne". Wyraża to zdanie zawarte w opini IPN zdanie : "uderzający brak aktywności jako radny i zastępca Naczelnika". I taka osoba o takich zasługach zostaje patronem ważnego ronda w centrum Ropczyc.

Komentarze  

-2 #1 MN 2018-08-29 10:04
Ot, kolejny "święty w ropczyckim panteonie". Jeśli o nim mówić, o tylko z nabożnym namaszczeniem. Ot, taka lokalna poprawność polityczna. Dla mnie był to człowiek o typowej mentalności komunistycznej. Podczas słynnych strajków rolników jesienią 1981 r. reprezentował wszak "stronę partyjno-rządową" jak byśmy to nazwali. A i w III RP, jako gminny urzędnik też nie dla wszystkich był - łagodnie mówiąc - miły i przyjemny. Dla mnie w każdym razie lokalnym świętym nie jest, podobnie jak kolejna tutejsza "ikona", czyli ks. Zwierz. Ludzie, niestety, wciąż odchodzą i coś mi się wydaje, że kroi się w Ropczycach następny święty...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jakie jest Pana /Pani stanowisko w sprawie szczepienia przeciw COVID-19 ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8.00 do następnego poniedziałku do godz. 8.00 

 

W tym tygodniu

22.11.2021 - 29.11.2021

dyżur całodobowy pełni apteka:

Ropczyce

ul. Piłsudskiego 26

tel. (17) 22 12 204

 

 

Pogoda