Wydarzenia - gmina Ropczyce

W sobotę 11 września (br) uroczyście otwarto przebudowany plac targowy w Ropczycach. Obiekt został poświęcony, była muzyka i tańce, serwowano posiłki. Inwestycja kosztowała blisko 1 mln 900 tys. zł z czego 800 tys. zł Samorząd pozyskał ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dotychczas na tym placu stały blaszane stoiska. Obecnie miejsce to będzie oferowało lepsze warunki do handlu dla rolników, sadowników czy ogrodników, ale też dla kupujących czyli przede wszystkim mieszkańców Ropczyc. W ramach inwestycji powstało 10 pomieszczeń handlowych o powierzchni użytkowej około 16,20 m 2 oraz 4 pomieszczenia handlowe o powierzchni około 33,15 m 2.

3 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną Bożym Ciałem. Kościół w ten sposób chce uczcić Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Centralne uroczystości Bożego Ciała w Ropczycach rozpoczęła Msza Święta o godz. 915 w ropczyckiej Farze pod przewodnictwem ks. Prałata Stanisława Mazura. Koncelebransami byli: ks. Stanisław Szczepanik, ks. Jerzy Maciąg (wikarzy z fary) i ks. Kamil Bambrowicz (wikary z parafii św. Barbary). Po Mszy Świętej wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem do kościoła św. Barbary, zatrzymując się po drodze przy 4 ołtarzach stacyjnych. Pierwszy usytuowany przy Ochronce Sióstr Służebniczek i drugi przy bramie cmentarnej wznieśli przedstawiciele Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego, Ruchu Domowy Kościół, Róż Różańcowych oraz Rycerzy MB Królowej Rodzin działających przy parafii Przemienienia Pańskiego, a trzeci przy Krzyżu Powstańców Styczniowych i czwarty przy Pomniku Papieskim przygotowali przedstawiciele Róż Różańcowych z parafii św. Barbary. Podziękowania należą się wszystkim, którzy zaangażowali się w prace porządkowe i przygotowanie ołtarzy, a także zatroszczyli się o kwiaty.    

MK

Z okazji Jubileuszu 75-lecia powstania Koła Gospodyń "Witkowice" została otwarta wystawa plenerowa. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy w dniach 26 maja - 11 czerwca 2021 roku. Wystawa do obejrzenia przed budynkiem Domu Kultury w Witkowicach.

Gmina Ropczyce podpisała umowę z wykonawcą nowego Dworca Autobusowego. Wartość inwestycji wyniesie 2 714 496,38 zł. Nowy obiekt powinien zostać oddany do użytku w połowie 2022 roku; wtedy też zostanie wyburzony obecny budynek dworca. 

Opr. Mk

Co roku 5 maja, obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Święto to zostało zapoczątkowane we Francji w latach 90-tych XX wieku. W Polsce Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną został ustanowiony w 1999 roku przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Święto to powstało, aby pokazać solidarność z osobami z zaburzeniami intelektualnymi, a także uświadamiać społeczeństwo o potrzebach tych osób oraz problemach z jaki przychodzi im się zmierzyć we współczesnym świecie.

Z tej okazji w holu Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach została zorganizowana wystawa twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych. Można na niej obejrzeć prace wykonane przez: mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Lubzinie; uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Dębicy i Środowiskowego Domu Samopomocy w Ropczycach; uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Ropczycach i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu do jej obejrzenia.

Wystawę można obejrzeć w dniach:

12-17 maja w Centrum Kultury w Ropczycach

18-20 maja w Filii Centrum Kultury w Witkowicach

24-28 maja w Filii Centrum Kultury w Brzezówce

mk

Zagłosuj!

Jakie jest Pana /Pani stanowisko w sprawie szczepienia przeciw COVID-19 ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8.00 do następnego poniedziałku do godz. 8.00 

 

W tym tygodniu

22.11.2021 - 29.11.2021

dyżur całodobowy pełni apteka:

Ropczyce

ul. Piłsudskiego 26

tel. (17) 22 12 204

 

 

Pogoda