Urodził się 22 marca 1960 roku w Nowym Sączu, jako syn Józefa i Józefy z d. Dutka. Pochodził z parafii Rytro. Egzamin dojrzałości złożył w Starym Sączu w 1979 roku, po czym wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza, w dniu 26 maja 1985 roku w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Ropczyce (od 13 sierpnia 1985 roku), Łęg Tarnowski – Trójcy Świętej (od 13 sierpnia 1991 roku) oraz Piwniczna Zdrój – Narodzenia NMP (od 3 lutego 1997 roku).

W dniu 23 sierpnia 2003 roku został mianowany administratorem parafii pw. św. Wawrzyńca Męczennika w Cerekwi, zaś z dniem 15 września 2004 roku objął urząd proboszcza tejże parafii, który pełnił do 1 września 2021 roku. Od września 2021 roku pomagał duszpastersko w parafii pw. św. Sebastiana M. w Strzelcach Wielkich. Ponadto sprawował obowiązki wicedziekana i dekanalnego duszpasterza trzeźwości w dekanacie Uście Solne oraz dekanalnego duszpasterza liturgicznej służby ołtarza w dekanacie Piwniczna.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jak oceniasz działania władz samorządowych w zakresie pozyskiwania środków finansowych z "Polskiego Ładu" ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8:00 do następnego poniedziałku do godz. 8:00 

 

W tygodniu

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

16.05.2022 - 23.05.2022

Sędziszów Małopolski

ul. Jana Pawła II 56 

tel. (17) 22 26 718

 

23.05.2022 - 30.05.2022

Ropczyce

ul. Wyszyńskiego 45

tel. (17) 22 18 183

 

 

Pogoda