Zapowiedziany na ten dzień briefing miał być poświęcony planom inwestycyjnym związanym z odbudową domu Karola Chmiela w Zagorzycach, Żołnierza Niezłomnego, zamordowanego przez komunistów wraz z Łukaszem Cieplińskim 1.03.1951 r. w Warszawie.

Jednak wojna na Ukrainie spowodowała, że od tego tematu starosta rozpoczął to spotkanie z mediami. Na dziś z pomocy w naszym powiecie korzystają dwie ukraińskie rodziny. Powiat deklaruje możliwość przyjęcia 20 rodzin do Domu Pomocy Społecznej w Rudzie k. Kamionki. Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z pomocy Szkoły Specjalnej, która dysponuje takimi możliwościami. Już działa w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza powiatowy ośrodek, gdzie można przekazywać materiały pomocowe dla Ukrainy. W najbliższym czasie uruchomiony zostanie telefon, pod który będzie można zgłaszać deklarowaną pomoc, szczególnie możliwość zakwaterowania uchodźców.
W temacie odbudowy domu Karola Chmiela poinformowano, że zakończone zostały prace nad dokumentacją budowlaną. Odbudowa istniejącego budynku oraz budowa drugiego budynku, zaplecza techniczno-sanitarnego kosztować będzie ok. 1,7 ml. zł. Starosta podkreślał, że ta inwestycja, to inicjatywa i pomoc radnego samorządu wojewódzkiego dra Jacka Magdonia. Radny dr Jacek Magdoń dziękował za zaangażowanie i dotychczasową pracę nad realizacją tego cennego nie tylko dla powiatu przedsięwzięcia, które pozwoli zachować cenny obiekt, tak blisko związany z wielkim bohaterem walki o Niepodległość, ale także prowadzić działalność edukacyjną. Dysponując dokumentacją budowlaną będzie można poszukiwać środków finansowych, które pozwoliłyby zrealizować te plany.
Dla bliżej zainteresowanych tymi sprawami w najbliższym czasie zamieścimy naszą relację VIDEO.
SW

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jak oceniasz działania władz samorządowych w zakresie pozyskiwania środków finansowych z "Polskiego Ładu" ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8:00 do następnego poniedziałku do godz. 8:00 

 

W tygodniu

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

16.05.2022 - 23.05.2022

Sędziszów Małopolski

ul. Jana Pawła II 56 

tel. (17) 22 26 718

 

23.05.2022 - 30.05.2022

Ropczyce

ul. Wyszyńskiego 45

tel. (17) 22 18 183

 

 

Pogoda