Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło  „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022. Moduł II programu ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych, przez zwiększanie dostępu do tzw. "opieki na odległość". Seniorom w wieku 65 lat i więcej, którzy zgłoszą się do programu, zostanie zapewniony dostęp do OPASEK BEZPIECZEŃSTWA wyposażonych w następujące funkcje: przycisk bezpieczeństwa – sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami, funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja). Opaska bezpieczeństwa będzie połączona z całodobowym Centrum monitoringu.

"Opieka na odległość" jest nowoczesną formą sprawowania opieki nad osobami starszymi, chorymi, po przebytych zabiegach medycznych, z niepełnosprawnościami, którzy czasowo lub na stałe wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.
To dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób samotnych, tych wymagających usług opiekuńczych jak i tych, którzy z tej formy wsparcia nie korzystają, ale u których zmiany stanu zdrowia są na tyle nieprzewidywalne, że konieczne jest stałe monitorowanie podstawowych funkcji życiowych oraz powiadomienia właściwych służb i udzielenia możliwie jak najszybciej pomocy, w tym pomocy medycznej. Wszystkie te świadczenia opieki zdrowotnej mają być finansowanej ze środków publicznych.
(opr. SW)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jak oceniasz funkcjonowanie placów targowych w miejscowościach naszego powiatu ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8:00 do następnego poniedziałku do godz. 8:00 

 

W tygodniu

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

09.01.2023 - 16.01.2023

Sędziszów Małopolski

ul. Jana Pawła II 54A

tel. (17) 72 22 300

 

16.01.2023 - 23.01.2023

Ropczyce

ul. Piłsudskiego 26

tel. (17) 22 12 204

 

 

Pogoda