We wtorek zorganizowany został przed budynkiem Szpitala Powiatowego kolejny briefing starosty Witolda Darłaka. Tym razem poświęcony był zmianie, jaka nastąpiła na stanowisku dyrektora ZOZ Ropczyce i prezentacji osoby nowego dyrektora. Jak poinformował starosta, z końcem stycznia (br.) dotychczasowy dyrektor ZOZ Adam Pachlita przechodzi na emeryturę, a jego obowiązki przejął Tomasz Baran. Będzie on p.o. dyrektora do czasu wyłonienia dyrektora ZOZ w przewidzianej ustawowo procedurze. Starosta zaznaczył, że ustawa "covidowa" pozwala na zawieszenie takich procedur do czasu zakończenia epidemii.
Tomasz Baran jest mieszkańcem Brzezówki k. Ropczyc, pochodzi z Olkusza, a od roku 2007 mieszka i pracuje na rzeszowszczyźnie. Zawodowo pracował w administracji samorządowej, a ostatnie lata w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, w wydziale kontroli wydatkowania środków UE. Od września 2021 pracował w ZOZ Ropczyce, w dziale przetargów i zaopatrzenia. Mówiąc o swoich planach działania jako p.o. dyrektora podkreślał, że zamierza się skoncentrować na pozyskaniu nowych lekarzy. Rozmowy z zainteresowanymi trwają i ma nadzieję, że kadra lekarska ZOZ Ropczyce wzmocniona zostanie o 5 nowych lekarzy.
Starosta podkreślił, że bardzo pozytywnie ocenia zakończoną pracę jako dyrektora p. Adama Pachlity i ma nadzieję, że współpraca z nowym p.o. dyrektora Tomaszem Baranem będzie równie dobra, a może jeszcze lepsza.
Dla bliżej zainteresowanych tym briefiengiem w najbliższym czasie zamieścimy relacje VIDEO.
SW

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jak oceniasz funkcjonowanie placów targowych w miejscowościach naszego powiatu ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8:00 do następnego poniedziałku do godz. 8:00 

 

W tygodniu

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

09.01.2023 - 16.01.2023

Sędziszów Małopolski

ul. Jana Pawła II 54A

tel. (17) 72 22 300

 

16.01.2023 - 23.01.2023

Ropczyce

ul. Piłsudskiego 26

tel. (17) 22 12 204

 

 

Pogoda