Kolejny briefing starostwa zorganizowany we wtorek w sędziszowskim szpitalu poświęcony był zrealizowanym inwestycjom w zakresie infrastruktury technicznej szpitala oraz dalszych planach w tym zakresie. W tym dniu zarząd powiatu uczestniczył w procedurze zakończenia tych ważnych dla szpitala inwestycjach, których koszt wyniósł 850 tys. zł. Została modernizowana kotłownia szpitala oraz wykonano instalację tlenową do łóżek szpitalnych. W ostatnim okresie została także wykonana instalacja "przywoławcza", dzięki której pacjenci mają możliwość wezwania odpowiednio lekarza, czy pielęgniarki.

Dobrą informacją jest również to, że do szpitala dotarło 20 łóżek i to tych najwyższej jakości. Stanowią one zabezpieczenie, na ewentualność decyzji o uruchomieniu oddziału Covidowego. Dyrektor ZOZ Adam Pachlita poinformował, że szpital jest przygotowany organizacyjnie tak, że oddział taki będzie tworzony na drugim piętrze, nie kosztem łóżek funkcjonujących w normalnej działalności szpitala.

Była też mowa o planach na najbliższe lata. W budynku starej szkoły zostanie uruchomiona wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci wraz z zapleczem instruktażowym. Jest to realizacja projektu PFRON, który potrwa do roku 2023. Przygotowana została dokumentacja na dobudowę kolejnego segmentu (oznaczonego jako D) w miejscu obecnego parkingu, za szpitalnym punktem przyjmowania karetek. Tam na parterze zlokalizowane zostanie centrum diagnostyczne, a na piętrze dwie sale operacyjne.

Więcej szczegółów o zrealizowanych inwestycjach oraz planach na następne lata w naszej relacji VIDEO, którą zamieścimy w najbliższym czasie.

SW

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jak oceniasz funkcjonowanie placów targowych w miejscowościach naszego powiatu ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8:00 do następnego poniedziałku do godz. 8:00 

 

W tygodniu

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

27.06.2022 - 04.07.2022

Sędziszów Młp

ul. 3-go Maja 29

tel. (17) 22 16 272

 

04.07.2022 - 11.07.2022

Ropczyce

ul. Grunwaldzka 9

tel. (17) 22 10 070

 

 

Pogoda