Pani Urszula Kaczor wraz ze swoim chłopakiem Waldemarem stworzyła wystawę zdjęć zatytułowaną „ADVENTURES in WONDERLAND” – czyli Przygoda w Krainie Czarów. Tematyka przedstawionych fotografii to głównie refleksja, która przede wszystkim nawiązuje do poszczególnych etapów jej życia. Projekt jest pełen emocji i uczuć, które towarzyszyły autorce w drodze ku dorosłości.

Jak wszyscy doskonale wiemy drogi nie zawsze bywają usłane różami. Zmierzając do celu napotykamy na swojej drodze smutek, radość, gniew doświadczając,przy tym tę samą liczbę wzlotów jak i upadków. „Przyznam szczerze, że trudno mi wyrazić to wszystko jedynie słowami, dlatego też w tym celu przygotowałam serię kilkunastu zdjęć, które są “metaforycznym” odzwierciedleniem nigdy nie wypowiedzianych słów. Uważam, że to właśnie obraz w towarzystwie słów prezentuje się nienagannie. Biorąc pod uwagę, że szyk zdań samych w sobie nie do końca ujmuje wszystko co chcę powiedzieć, postanowiłam przedstawić swoje uczucia za pomocą właśnie tych ilustracji. Fotografie zostały wykonane w mojej rodzinnej miejscowości- Sędziszów Małopolski. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. To tutaj się urodziłam, to właśnie tu nauczyłam się jeździć na rowerze, to tutaj przeżyłam swoją pierwszą miłość i to tu przeżyłam pierwsze przyjaźnie. Z biegiem czasu zauważyłam, że wiele osób wyjeżdża w najdziwniejsze zakątki świata w poszukiwaniu “skarbu” lub “życiowej esencji”. Ja natomiast znalazłam naturalne piękno w naszym powiecie. Przekonałam się, że wystarczy spojrzeć na wszystko co nas otacza aby znaleźć to “coś”, co czyni nasze rodzinne miejsce wyjątkowym” – podkreśla Pani Urszula.

To kolekcja zdjęć zaczarowanych, gdzie każda fotografia ma swoją nazwę. Kolekcja składa się z 16-stu zdjęć, które wydrukowane są wielkoformatowo (100x70 cm). Wystawę można było już zwiedzać w Sędziszowie Małopolskim, Podziemiach Rzeszowskich, Jaworznie, Nowym Sączu i Przemyślu oraz w Jaśle.
„Chcemy fotografie pokazać całej Polsce i na pewno przez cały 2018 rok kolekcja będzie odwiedzać całą Polskę.” – przyznaje autorka wystawy. W każdym mieście wystawa trwa około 30 dni. Cała kolekcja zdjęć powstała bez pomocy żadnego sponsora. Na ten moment również nie posiadamy żadnej firmy, która mogłaby nam pomóc chociażby z przemieszczaniem się z miasta do miasta. Kolekcja stworzona została z pasji do fotografii.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jak oceniasz przyjęty

plan budżetowy powiatu

jak i poszczególnych gmin 

na rok 2023 ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Ogłoszenia

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8:00 do następnego poniedziałku do godz. 8:00 

 

W tygodniu

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

24.04.2023 - 01.05.2023

ROPCZYCE

ul. Wyszyńskiego 45

tel. (17) 22 18 183

 

01.05.2023 - 08.05.2023

SĘDZISZÓW MŁP

ul. 3-go Maja 29

tel. (17) 22 16 272

 

 

Pogoda