Od dwunastu lat realizowany jest Ogólnopolski Program Certyfikacji Gmin, Powiatów i Województw „Samorządowy Lider Edukacji” na najlepsze polskie samorządy. Powiat Ropczycko-Sędziszowski uzyskał pozytywną recenzję ekspertów, która zdecydowała o przyznaniu mu Certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji 2023”.
Komisja Ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie przyznaje Certyfikaty za wartościowe inicjatywy w dziedzinie rozwoju oświaty i tworzenia przestrzeni przyjaznej środowiskom edukacyjnym. Po dokonaniu oceny naszej aplikacji Kapituła Konkursu potwierdziła, że Powiat Ropczycko-Sędziszowski spełnia wszystkie kryteria, a nadanie Certyfikatu jest w pełni uzasadnione merytorycznie.
Gala Finałowa Konkursu, podczas której wręczone zostały Certyfikaty oraz Wyróżnienia odbyła się 13 kwietnia br. w Sali Teatralnej - Scenie im. Stanisława Wyspiańskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Certyfikat odebrał Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego – Witold Darłak, Członek Zarządu Powiatu – Andrzej Bączkowski oraz Sekretarz Powiatu – Sabina Wlezień.


Aktywne działania jakie od lat podejmuje samorząd na rzecz rozwoju lokalnej oświaty, na jakość kształcenia i wychowania oraz poprawę i unowocześnienie powiatowej bazy oświatowej, daje wiele satysfakcji, a także możliwości prezentacji naszych wspólnych osiągnięć i sukcesów, czego dowodem jest otrzymane Certyfikatu Lidera Edukacji.
Uzyskanie Certyfikatu „Samorządowy Lider Edukacji” oznacza, że Powiat uczestniczący w Programie:
- dokładał wszelkich starań, aby prowadzone przez niego placówki miały dobre warunki do prowadzenia działalności dydaktycznej i wychowawczej
- wyróżnia się na tle innych podmiotów samorządowych pod względem inwestycji
w edukację i działalności na rzecz jej rozwoju
- podejmuje aktywne działania na rzecz rozwoju edukacji na swoim terenie poprzez prowadzenie pionierskich kierunków kształcenia i edukuje na profilach dostosowanych do potrzeb lokalnego rynku pracy
- jest miejscem, w którym warto się kształcić, inwestować we własny rozwój intelektualny i wiąże swoją przyszłość z rozwojem wiedzy;
- podejmuje aktywne działania w kierunku aktywizowania młodzieży uczącej się oraz rozwijania jej edukacyjnych i naukowych pasji;
- jest jednostką samorządu terytorialnego otwartą na edukację i rozumie konieczność inwestowania w nią, a przez to wzmacnia swoją atrakcyjność gospodarczą.
Program "Samorządowy Lider Edukacji" to jeden z najbardziej cenionych i wartościowych projektów certyfikacyjnych w Polsce, porównywany do takich inicjatyw, jak konkurs "Teraz Polska" czy Polska Nagroda Jakości. Przyznanie certyfikatu to dla nagrodzonego samorządu powód do dumy i satysfakcji, ale to również promocja gminy, powiatu lub województwa.
(mat. oraz foto: spropczyce)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jak oceniasz przyjęty

plan budżetowy powiatu

jak i poszczególnych gmin 

na rok 2023 ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Ogłoszenia

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8:00 do następnego poniedziałku do godz. 8:00 

 

W tygodniu

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

27.11.2023 - 04.12.2023

Sędziszów Małopolski

ul. 3-go Maja 29

tel. (17) 22 16 272

 

04.12.2023 - 11.12.2023

Ropczyce

ul. Wyszyńskiego 45

tel. (17) 22 18 183

 

 

Pogoda