Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach proponuje ciekawa formę zajęć dla młodzieży szkolnej. Zajęcia te są realizacja projektu: „A cóż to za wojacy” w ramach którego przygotowano także wystawę o legionistach z naszego terenu. Jest to tym samym kontynuacja innego projektu, zrealizowanego w roku 2018 przez Fundacje rozwoju SOLD Ropczyce, w ramach którego m.in. odtworzona została ropczycka tarcza legionów, odlew której umieszczony został na pomniku na rynku Ropczyc, oraz wydana została publikacja: ”Czyn legionowy powiatu Ropczyckiego”.

„A cóż to za wojacy” jest nawiązaniem do znanej piosenki z tego okresu i pretekstem do tego by zaznajomić młodzież z tym fragmentem historii w kontekście własnego regionu. Tym zajęciom nadana została temu atrakcyjna dla młodych aktywna forma. Zajęcia rozpoczynają się od zapoznaniem się z wystawą, której towarzyszy prelekcja. W drugiej części uczestnicy rozwiązują zadania w formie testu, w którym mają odpowiedzieć na pytania, oraz rozwiązać określone zadania w internetowej aplikacji edukacyjne. Zajęcia prowadzą pracownicy PCEK, Elżbieta Orzech i Szymon Pacyna.

Projekt realizowany jest do sierpnia następnego roku. Udział grupy w zajęciach należy wcześniej w sekretariacie PCEK. Należy mieć nadzieje że szkoły wykorzystają tą możliwość realizacji zajęć, które przybliżają młodzieży ten okres historii, w czasie którego Polska po ponad 120 latach wybijała się na Niepodległość i to odniesiona do swojego regionu.

Opr. SW

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jak oceniasz funkcjonowanie placów targowych w miejscowościach naszego powiatu ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8:00 do następnego poniedziałku do godz. 8:00 

 

W tygodniu

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

28.11.2022 - 05.12.2022

Sędziszów Małopolski

ul. Jana Pawła II 25b

tel. (17) 22 16 209

 

05.12.2022 - 12.12.2022

Ropczyce

ul. Rynek 9

tel. (17) 710 00 21

 

 

Pogoda