
W miniony czwartek 18-go lipca w Sali Lustrzanej Domu Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbyło się Seminarium pt.„Zasoby geotermalne Sędziszowa Małopolskiego źródłem zrównoważonego rozwoju Gminy oraz samowystarczalności energetycznej zgodnej z strategią odpowiedzialnego rozwoju 2019-2022″. Seminarium poprowadzili znamienici prelegenci: prof. dr hab.inż. Antoni Kalukiewicz – Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH; płk prof.n.dr hab.inż. Mieczysław Struś – Pełnomocnik Dziekana Wydziału Mechaniczno-Energetycznego PWR; prof.n.dr hab.inż.Jacek Zimny – Prezes Polskiej Geotermalnej Asocjacji.
W spotkaniu wzięli udział: Andrzej Kulig – Dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Bogusław Kmieć – Burmistrz Sędziszowa; Piotr Kapusta – Zastępca Burmistrza, Radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu, lokalni przedsiębiorcy oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.
W Sędziszowie może więc powstać nowoczesna ciepłownia geotermalna będąca w stanie zaspokoić zapotrzebowanie miasta na ciepło. Spotkanie zwieńczyło podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą Sędziszów Małopolski a Polską Geotermalną Asocjacją.
Autor: M.K.
{gallery}galerie/zasobygeotermalne/{/gallery}
Fot. Mateusz Kura