O tym jakie znaczenie w naszym regionie ma Sanktuarium NMP w Zawadzie k. Dębicy można było się przekonać w niedzielę, 8 września (br.).
W tym dniu kończył się tygodniowy odpust, połączony tradycyjnie w dożynkami Gminy Dębica. Tysiące ludzi na placu przed Sanktuarium i 55 wieńców dożynkowych. W tej ilości, bardzo bogato reprezentowany były parafie z powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego.
Tak się złożyło, że w tym roku parafia Chechły kończyła korowód wieńców dożynkowych. Chechelskiemu wieńcowy dożynkowemu towarzyszył zespół muzyczny, akompaniujący wokalistce. Sanktuarium i jego dróżki różańcowe to bardzo szczególne miejsce, warte odwiedzenia w każdej porze roku i przy każdej okazji.
SW