Pierwsza Sesja nowej kadencji Rady Powiatu (6.05. br.) poświęcona była wyborom: przewodniczącego Rady Powiatu oraz jego zastępców, nowego starosty oraz składu Zarządu Powiatu i Komisji Rewizyjnej. Przewodniczącym Rady Powiatu został wybrany Marek Flis z Sędziszowa. Zastępcami przewodniczącego Rady Powiatu zostali wybrani: Halina Poręba z Wielopola Skrzyńskiego oraz Stanisław Wrona z Niedźwiady. Nowym starostą został wybrany Piotr Kapusta, dotychczasowy wiceburmistrz Sędziszowa (14 głosów „za”). Na wicestarostę wybrany został Jacek Róg, dotychczasowy zastępca wójta w Ostrowie (14 głosów „za”). Członkami Zarządu Powiatu (nie etatowymi) zostali: Józef Drozd, Sławomir Bezara i Andrzej Bączkowski. Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej wybrany został Dariusz Skórski. Wszystkie wymienione osoby są członkami Klubu Radnych PiS.
Komentarz: Jak wskazują wyniki głosowania obecny starosta dysponować będzie wyraźną większością głosów, 14 na 19 radnych. W najbliższym czasie napiszemy coś więcej o osobach tworzących kierownictwo obecnej kadencji Rady Powiatu.
St. Wójciak