W dniu 11 czerwca (br.) roku w Auli Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza odbyła się konferencja pt. „Dobre praktyki projektów mobilnościowych realizowanych w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego”, podczas której delegacje szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu wymieniały się doświadczeniami, dobrymi praktykami oraz swoimi pomysłami na rozwój edukacji w regionie. Podczas konferencji poruszano tematy związane z projektami mobilnościowymi, które realizowane są w szkołach ponadpodstawowych i wyzwaniami związanymi z ich wdrażaniem. Goście mieli okazję wysłuchać prezentacji dotyczących dobrych praktyk, które przyczyniają się do rozwoju kompetencji uczniów, promowania współpracy międzynarodowej oraz wzmacniania lokalnej społeczności szkolnej. Zachęcano również uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którzy też byli uczestnikami konferencji, do skorzystania z oferty edukacyjnej naszych szkół ponadpodstawowych. Konferencja była nie tylko okazją do wymiany wiedzy, ale także do nawiązania nowych kontaktów i inspiracji do dalszych działań. Uczestnicy opuścili to wydarzenie z nowymi pomysłami i motywacją do realizacji kolejnych projektów, które będą służyły rozwojowi młodzieży i społeczności lokalnej.
Organizatorami konferencji byli: Piotr Kapusta – Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, Kazimierz Moskal – Burmistrz Ropczyc oraz Mariusz Pilch – Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.
(mat. spropczyce opr. SW)