
W piątek (08.11.br) w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbył się finał Powiatowego Konkursu Historycznego „Od Krewa do Lublina – dzieje Unii polsko-litewskich”. W konkursie wzięło udział 95 uczestników (etap szkolny) uczniów szkół podstawowych (klasy 7-8) i ponadpodstawowych z terenu powiatu. Do finału przeszło 36 uczestników. W pierwszej części zmagań finałowych rozwiązywali oni test wiedzy historycznej. Do drugiej części, która została rozegrana na zasadzie teleturnieju „Jeden z dziesięciu” zakwalifikowało się 14 uczestników.
W gali wręczenia nagród udział wzięli: Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Bernadeta Frysztak, Magdalena Ćwikła – Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wioletta Czemarnik – Radna Rady Powiatu, Maria Grodecka – artysta plastyk, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. Wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego dotyczącego plakatu o tematyce związanej z epoką jagiellońską. Na konkurs wpłynęło 96 prac wykonanych przez uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6) z terenu powiatu. Uroczystą galę ubogaciła „żywa lekcja historii”w wykonaniu Agencji Eventów Historycznych „SARMATA”.
{gallery}galerie/finalkonkursuhistorycznego/{/gallery}
Fot. K.M.