
W lipcowe sobotnie popołudnie na ropczyckim Rynku odbył się Koncert Zespołów Folklorystycznych. Na scenie oprócz miejscowych zespołów, takich jak Zespół Śpiewaczy „NIEDŹWIEDZIANIE” czy Kapela Rodzinna „KURASIE” wystąpiły zespoły zagraniczne: „KWIATY POLSKIE” ze Szwecji oraz zespół „POLESIE” z Wielkiej Brytanii. Występy zespołów poprzedził barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta. W trakcie artystycznych występów można było zakosztować różnych smakołyków przygotowanych przez Koła Gospodyń z Checheł, Łączek Kucharskich i Niedźwiady. Dominowały pierogi ruskie i z kapustą, żurek, chleb ze smalcem i cebulą, placki ziemniaczane, różne ciasta, proziaki i inne. Sobotnie „świętowanie” zakończyła potańcówka dla seniorów.
Autor: M.K.
{gallery}galerie/rynek/{/gallery}
Fot. M.K.