
W sobotę 6-go lipca 2019 r na Stadionie Miejskim w Ropczycach odbył się IV Piknik Wolności i Solidarności. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znamienitych gości: Minister Wiesław Łyszczek – Główny Inspektor Pracy, Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego, Kazimierz Moskal – Poseł na Sejm RP, Bogumiła Stec – Świderska – Wiceprzewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ Solidarność, Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, Witold Darłak – Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego, Bernadeta Frysztak – Wicestarosta, Burmistrzowie, Wójtowie, Radni Rady Miejskiej.
Pogoda dopisała. Na wszystkich uczestników czekało wiele atrakcji. Występy zespołów, konkursy z nagrodami, wata cukrowa, grochówka wojskowa i wiele innych.
Nie lada atrakcją był konkurs „Powiatowe Grillowanie VIP-ów” o tytuł Mistrza Grilla i Puchar Przewodniczącego Solidarności Regionu Rzeszowskiego Romana Jakima w którym wzięły udział nasze władze. Mistrzem Grilla został Piotr Kapusta – Zastępca Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego, Drugie miejsce zajął Pan Marszałek Władysław Ortyl, Trzecie miejsce przypadło Staroście Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Witoldowi Darłakowi.
Odbył się także konkurs wiedzy o Solidarności i o Powiecie w którym główną nagrodą był rower ufundowany przez Pana Posła Kazimierza Moskala.
Piknik zakończyły koncerty zespołów: Steel Velvet i KSU.
Partnerem strategicznym wydarzenia było Województwo Podkarpackie
Autor: M.K.
{gallery}galerie/pikniksolidarnosci/{/gallery}
Fot. Mateusz Kura