
Ciągle jeszcze nie mamy rzeczywistych prognoz, co do dalszego rozwoju sytuacji w zakresie epidemii Koronawirusa. Widzimy, że problem narasta i że nie ma już nadziei na szybkie zakończenie wprowadzonych ograniczeń. Dlatego ważna może być informacja, że na terenie naszego powiatu została ustalona możliwość odbycia kwarantanny w domkach campingowych w Kamionce. To są 4 domki, na terenie dawnego ośrodka WSK Rzeszów, obecnie własność Zbigniewa Szeligi (EXTRANS Sędziszów). To może być ciekawa propozycja, np. dla osób powracających z zagranicy. Gminy z terenu naszego powiatu zdeklarowały, że pokryją ewentualne koszty dezynfekcji domków. Niestety pozostałe koszty trzeba pokryć we własnym zakresie. Z ogólnych informacji wynika, że można będzie wnioskować o zwrot kosztów kwarantanny z NFZ. Bliższe informacje można uzyskać pod telefonem: 603 859 199 (Zbigniew Szeliga). Oczywiście życzymy, żeby nikomu te informacje nie były potrzebne.
sw