Wielkanoc, poza wymiarem religijnym, niewątpliwie kojarzy się z porządkami wiosennymi. W domach "ogarniamy" pozimowe pozostałości, szybom przywracamy właściwy połysk. Piękną rzeczą jest, gdy porządki tego rodzaju obejmują także obiekty publiczne, takie chociażby jak pomniki. Dlatego przyjemnością było zobaczyć we wtorek prace porządkowe przy pomniku Powstania Styczniowego w Brzezinach. Okazuje się, że to miejscowa szkoła systematycznie troszczy się o porządek w tym miejscu. (widoczny na zdjęciu)

A dla przykładu w Ropczycach, o taki sam pomnik (powyżej LOK) nie sposób było doprosić się, żeby sąsiadująca Szkoła Nr 5 posprzątała to miejsce. Także oficjalne interwencje "Solidarności" oraz Stowarzyszenia Regionalnego u Burmistrza, mimo obietnic, nic istotnego nie potrafiły zmienić. Trzeba było "Strzelców" oraz mobilizacji ZHR, aby to miejsce nie raziło nieporządkiem. To dobrze ilustruje podejście "władzy", a także szkoły, do której celów należy wychowanie do sprawy godnego czczenia miejsc "Pamięci Narodowej". TaK jak nie sposób doprosić siĘ Burmistrza o ławkę w tym miejscu, z której wielu by chętnie skorzystało. Ciekawy jestem, jakie są Wasze obserwacje I jak to wygląda w innych miejscach naszego powiatu. Mam nadzieje, że tam jest dobrze, a tam, gdzie jeszcze nie, to że będzie się zmieniać na lepsze.
A więc pogodnych nadchodzących Świąt, do których potrafiliśmy się dobrze przygotować, o czym świadczyć będą także mogiły cmentarne i pomniki, również te "Narodowe".

SW

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jak oceniasz przyjęty

plan budżetowy powiatu

jak i poszczególnych gmin 

na rok 2023 ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Ogłoszenia

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8:00 do następnego poniedziałku do godz. 8:00 

 

W tygodniu

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

24.04.2023 - 01.05.2023

ROPCZYCE

ul. Wyszyńskiego 45

tel. (17) 22 18 183

 

01.05.2023 - 08.05.2023

SĘDZISZÓW MŁP

ul. 3-go Maja 29

tel. (17) 22 16 272

 

 

Pogoda