
No to wakacje się skończyły !!! Ze wszystkimi konsekwencjami, nie tylko końcem upałów, ale także „politycznym luzem”. Chociaż z tym luzem, to chyba coś nie tak. Dla nas dowodem może być liczba głosujących w sondzie „nepotyzm i kolesiostwo na terenie naszego powiatu”. Absolutnie rekordowa liczba głosujących, około 18 tys. „głosów” wskazuje, że życie polityczne w powiecie , mimo letnich upałów wre. Te emocje wyraża także pewnego rodzaju rywalizację jaką mogliśmy obserwować toczącą się pomiędzy oceną „władz powiatu” oraz Miasta Ropczyc.
Tu po 9 tys „głosów” z tego 75 % „jest problem” i 25 % „nie ma problemu”. Dla miasta Ropczyc odwrotnie, 75%, „niema problemu” i 25% „jest problem”.Bliżej nie analizuje, ocena „wyborców” w dniu 21 października (br). Skoro tematyka ta jest tak emocjonująca, to zechcemy ją kontynuować w kolejnej sondzie, w której wprost pytamy o ocenę pracy osób pełniących funkcje kierownicze we władzach samorządowych na terenie naszego powiatu. Ocena w sondzie wyrażana jest w kategorii „wyboru”: pozytywnie, negatywnie. No to zapraszamy do wyrażania swojej oceny. Pozdrawiam.