
Taka myśl musi nachodzić, kiedy patrzy się na wycinane drzewa, oraz miejsce gdzie zlokalizowane zostały budowane obiekty sportowe Zespołu Szkół „Zwierza”. Przecież ta „ogromna działka” pozwalała przesunąć te boiska, a tu zostawić istniejącą „zieleń”, a może nawet ją poszerzyć. Ale to wymaga myślenia o ludziach i przyjaznego stosunku do przyrody. Jakiś „głupek” tak zaprojektował, a inne „głupki” to zaakceptowały.
To za poprzedniej kadencji, kiedy rządziło PSL-SLD (St. Ziemiński, D. Strzyż) przygotowane zostały te projekty boisk, teraz realizowane. Oczywiście jest pytanie czy można było to zmienić, pewnie tak, ale i na tym etapie zabrakło „tego myślenia”. No i będziemy mieli stłoczone „obiekty, a dalej „zdziczałe ugory”. Dobrze na to patrzeć i zastanawiać się, czy potrafimy w tych wyborach samorządowych wyłonić takich, którzy dobrze popropwadzą nasze „powiatowe i gminne sprawy”.
Pozdrawiam
Stanisław Wójciak