Dla mieszkańców Ropczyc ale także tych tu przybywających czymś przykrym był stan parkingu przy Urzędzie Miasta, od strony Rynku. To było dziwne, kosztem ogromnych nakładów zrewitalizowano Rynek i okoliczne ulice i place, a ten parking, najbliższy ratusza ciągle zachowywał swój „stan dziewiczy”. Poprzedni burmistrz nie widział możliwości, ale pewnie też potrzeby nadania temu parkingowi cech normalności. No i dobrze że to się zmieniło, wraz ze zmianą burmistrza. W najbliższych dniach zakończone zostaną prace nad wykonaniem brukowej nawierzchni tego parkingu. Jest on przecież tak chętnie wykorzystywany, zarówno w tygodniu, jak i w dni świąteczne. W moim przekonaniu ten parking przy Urzędzie Burmistrza będzie przypominał o wielu innych niezrealizowanych, ale także utraconych szansach rozwojowych Ropczyc, w czasie wieloletnich rządów poprzedniego burmistrza. I należy mieć nadzieję że w tej dziedzinie zmiana jest trwała i ożywcza dla Ropczyc.
Stanisław Wójciak