W sobotę (29.05.br.) Dom Kultury w Witkowicach gościł uczestników kolejnego Turnieju Szachowego. Głównym organizatorem był Michał Przystaś (Radny Rady Miejskiej w Ropczycach), ale inspiratorem znany entuzjasta i propagator tej królewskiej gry Jan Bobulski. Patronat Honorowy nad Memoriałem sprawował w tym roku Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego dr Jacek Magdoń. Wiele pracy organizacyjnej na pewno włożyły panie: Marzena Matuszkiewicz - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, (które zapewniło wodę, kanapki i pierożki) oraz kierownik Domu Kultury Witkowice, Barbara Traciak. W tym roku w Turnieju wystartowało 37 zawodników w wieku od 5 do ponad 80 lat.

Gra była podzielona była na kategorie, aby każdy mógł się zmierzyć z równym sobie przeciwnikiem. W grupie "A" najlepszym okazał się Mędrygał Rafał z Sędziszowa, drugie miejsce Kępka Jakub z Ropczyc, trzecie miejsce Sroka Karol z Ropczyc.

Grupa "B": 1. Baranowski Bartosz (Ropczyce), 2. Jemioło Jakub (Ropczyce), 3. Fitoł Szymon (Ropczyce)

Grupa "C": 1. Kmieć Kacper (Sędziszów), 2. Mazan Francesco (Lubzina), 3. Matusik Mikołaj (Lubzina)

Oczywiście ten Memoriał jest dobrą okazją przypomnienia postaci zasłużonego kapłana, zmarłego 50 lat temu, wieloletniego proboszcza  parafii w Witkowicach, a po rezygnacji z probostwa misjonarza w Brazylii ks. Jana Jarosza. Należy podkreślić, że turniej przebiegł w bardzo sympatycznej atmosferze. Wszystkim uczestnikom Memoriału gratulujemy, a dla organizatorów wyrazy uznania za sprawną organizację zawodów. W najbliższym czasie zamieścimy naszą relację Video, oraz materiał bliżej przedstawiający śp. ks. J. Jarosza. Zapraszamy do zapoznania się z tymi materiałami 

opr. SW

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zagłosuj!

Jak oceniasz funkcjonowanie placów targowych w miejscowościach naszego powiatu ?

 

Zapraszamy do oddania swojego głosu!

 

Zapowiedzi imprez

Dyżury aptek

Dyżur apteki trwa od poniedziałku od godz. 8:00 do następnego poniedziałku do godz. 8:00 

 

W tygodniu

dyżur całodobowy pełni apteka:

 

27.06.2022 - 04.07.2022

Sędziszów Młp

ul. 3-go Maja 29

tel. (17) 22 16 272

 

04.07.2022 - 11.07.2022

Ropczyce

ul. Grunwaldzka 9

tel. (17) 22 10 070

 

 

Pogoda