W poniedziałek  odbyła się kolejna 57 Sesja Rady Powiatu. Sesja rozpoczęła się od pożegnania i podziękowania dla kończącego kadencję posła Kazimierza Moskala. W następnym punkcie Sesji znalazł się wniosek starosty o powołanie na funkcje wice starosty Rafała Bokotę i na nieetatowego członka zarządu Krzysztofa Dziubę. W głosowaniu tajnym, na 18 głosującyh radnych: 8 było "za", 10 "przeciw". Tym samym obie te osoby nie zostały wybrane na wnioskowane stanowiska.
W dyskusjach jakie towarzyszyły tej sesji warto odnotować zgłoszony przez radnego Wiesława Rygla wniosek o zapoznanie Rady Powiatu z aktualnym stanem procedury przygotowania węzła autostradowego w Ostrowie. Wynika to z pojawiających się informacji o zablokowania tej inwestycji. Podobny jego wniosek dotyczył stanu finansowego ropczyckiego ZOZ w związku z informacjami o szybkim zadłużaniu się tej placówki.
Odnotować należy także wystąpienie na sesji wójta Wielopola Skrzyńskiego Marka Tęczara. Wójt dziękując za zrealizowane inwestycje zwrócił się z pytaniem dlaczego radni: Bernadeta Frysztak, Jerzy Kiebała i Wiesław Rygiel wstrzymali się przy głosowaniu nowelizacji budżetu, gdzie były te inwestycje zawarte, a radny Jarosław Broda był przeciw. Sprawa ta wywołała długą gorącą dyskusję z wieloma wątkami pobocznymi. M.in. to sprawiło że sesja ta trwała 3 godz. 46 min.
opr.SW

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Zapowiedzi imprez

Ogłoszenia

Dyżury aptek

Dyżury aptek odbywają się:

1. Poniedziałek - Sobota godz. 21.00 - 23:00

2. Niedziela, Święta oraz dni wolne od pracy godz. 12:00 - 16:00 oraz 21:00 - 23:00 

 W tygodniu dyżur pełni apteka:

 3.06.2024 - 9.06.2024

Apteka Nova - Radoń & Brzostowska

Sędziszów Młp, ul. Jana Pawła II 54A

tel. (17) 72 22 300

 

 

 

 

Pogoda